Anasayfa > Basın Merkezi > 2017 > Şubat > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (2/2017)

UNICEF İcra Direktörü Anthony Lake'in Afganistan'da Uluslararası Kızılhaç Komitesi ve Suriye'de Suriye Kızılayı çalışanlarının öldürülmesine ilişkin açıklaması

NEW YORK, 8 Şubat 2017 – “Afganistan’ın kuzeyinde altı Uluslararası Kızılhaç Komitesi çalışanı ile Halep’te iki Suriye Kızılayı çalışanının acımasızca öldürülmesinden dolayı büyük üzüntü ve öfke duymaktayız.
devamı

UNICEF: Orta Akdeniz üzerinden geçiş yapan mülteci ve göçmen çocuklar için en ölümcül kış


UNICEF, AB zirvesi öncesinde Libya üzerinden geçen göçmen yolunda çocukların güvenliğini sağlamak için acilen harekete geçilmesi çağrısında bulundu devamı

Aralarında kuşaklar olan iki mülteci UNICEF'in yeni filminde hikâyelerini anlatıyor

NEW YORK, 3 Şubat 2017 – Biri Suriyeli küçük bir mülteci çocuk, diğeri ise çocukluğunda 2. Dünya Savaşı nedeniyle yollara düşen eski bir mülteci. Aralarında kuşaklar var, ama her ikisinin de hikâyesi pek çok benzerlik taşıyor. UNICEF, günümüzde mülteci çocukların hâlâ karşılaştıkları zor koşulları çarpıcı bir şekilde anlatan güçlü bir film yayınladı. 
devamı

Çocuk ve Aile Destek Merkezi engelli minik Murat'a umut oldu

Hibe Saban 18 yaşında, hayali ise doktor olmak. 9 yaşındaki kardeşi Murat onun ilham kaynağı. Murat, Down sendromlu bir çocuk. Hibe, Halep’te büyürken hep onun hastalığına bir çare bulmayı düşlermiş. Ama üç yıl önce Suriye’deki savaş tüm umutlarını yok etmiş. 
devamı