Anasayfa > Basın Merkezi > 2006 > Haziran > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (6/2006)

2006/06/13 - ODA/BDT'de Yoksulluk ve Dışlanma

Avrupa'nın ve Orta Asya'nın Çocuklara Uygun Hale Getirilmesi Üçüncü Hükümetler Arası Konferansı İspanya'nın Palencia kentinde 19-20 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. İspanya Hükümeti'nin ev sahipliğinde UNICEF İspanya Milli Komitesi ve UNICEF Avrupa ve ODA/BDT Bölge Ofisleriyle işbirliği halinde yapılacak konferansta aşağıdaki başlıklarda yuvarlak masalar gerçekleştirilecek:

devamı

2006/06/13 - Türk Okulları Öğrencilerine Dostça Yaklaşıyor

Okulun balonlardan, hayvanlardan ve çiçekelerden oluşan çocukça duvar resimleriyle çevrili bahçesinde yürürken oniki-onüç yaşlarındaki bir çocuk bana Burası iyi bir okul. Diğerlerinden daha iyi dedi. Güneş, özenle bakılan, öğrencilerin kendi zevklerine göre tasarlayıp ektikleri ödüllü bahçenin üzerinde parlıyordu. Girişteki Basında Biz başlıklı bir pano, Van ilinde Çocuk Dostu Okul ünvanını kazanmaya niyetlenen onüç okuldan biri olan Fevzi Geyik İlköğretim Okuluyla ilgilenen ilk basın mensubu olmadığımı muştuluyordu. Öğretmenler odasında beni bekleyen başka keşifler vardı.

devamı

2006/06/07 - Çocuk Yoksulluğu'nun Önlenmesi

Swissôtel, Ankara, 12-13 Haziran 2006 Bilgilendirme Notu Toplumun her düzeyinde etkisini göstermesine rağmen yoksulluk, genel kamuoyu duyarlılığı açısından "kör nokta" olmaya devam etmektedir. Öte yandan, dünyanın her yerinde, düşük yaşam standartlarının çocuklar ve aileleri ile toplumlar üzerindeki yıkıcı etkileri kalkınmanın önündeki en büyük engeli oluşturmayı sürdürmektedir.

devamı