Anasayfa > Basın Merkezi > 2010 > Ekim > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (10/2010)

2010/10/18 - BM uzmanları çocuklara yönelik disiplin uygulamalarının etkisinin daha yakından izlenmesi çağrısında bulundu

NEW YORK - 15 Ekim 2010 tarihinde Birleşmiş Milletler Merkezinde yapılan özel bir etkinlikte BM uzmanları, şiddetin önlenmesi, şiddete karşı tepki verilmesi ve kimi yasaklamaların desteklenmesi için çocuklara yönelik şiddetle ilgili daha gelişkin veriler toplanması ve daha ileri araştırmalar yapılması çağrısında bulundular.
devamı

2010/10/18 - Türkiye'de dezavantajlı 0-6 yaş grubu çocuklar için yeni ufuklar

UNICEF ile Dünya Bankası tarafından birlikte düzenlenen iki günlük uluslararası konferansın ardından Türkiye'de Erken Dönem Çocuk Gelişimi (EÇG) programlarının yaygınlaştırılmasına yönelik yeni bir hamle gündemde. Konferans 13 Ekim'de sonuçlandı; ancak çalıştaylar ve danışma süreçleri konferans tavsiyelerini yaşama geçirmek üzere sürdürülüyor.

devamı

2010/10/15 - Temiz Eller Yalnızca Bir Günün Ötesinde Öncelik Haline Geliyor!

Sabunla el yıkama milyonlarca yaşamı kurtarabilir NEW YORK/CENEVRE 15 Ekim 2010 - Üçüncüsü gerçekleştirilen yıllık Küresel El Yıkama Gününde tüm dünyada 200 milyonu aşkın öğrenci, veli, öğretmen, ünlüler ve hükümet yetkilileri ellerini sabunla yıkayacak, ancak asıl amaç temiz ellerin çok ötesinde.

devamı

2010/10/12 - Erken çocukluk gelişimi: ne kadar erken, o kadar iyi

Ankara, 12 Ekim 2010 - Erken Çocukluk Gelişimi Konferansı, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın katılımı ile bugün Ankara'da başladı.

devamı

2010/10/07 - AMWAY ve UNICEF işbirliği ile VAN'da 2 Anaokulu Açıldı

4 Ekim 2010 - UNICEF Türkiye Milli Komitesi işbirliği ve Amway çalışanları ve serbest girişimcileri desteği ile inşa edilen Van Atatürk Anaokulu ve Van Cumhuriyet Anaokulu, 4 Ekim 2010 tarihinde Van'da ilk öğrencilerine kucak açtı.

devamı

2010/10/07 - TBMM Çocuk Hakları Komitesi yeni hedefler belirledi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Çocuk Hakları İzleme Komitesi, UNICEF uzmanlarının da katıldığı uluslararası bir çalıştayın ardından önemli bir dizi hedef belirledi.
devamı

2010/10/07 - Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi - Bilgilendirme Toplantısı

5 Ekim 2010 - Ankara - UNICEF'in teknik desteği, Avrupa Birliği'nin maddi katkısı ve Milli Eğitim Bakanlığı liderliğinde yürütülen Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi Bilgilendirme Toplantısı, 5 Ekim 2010 tarihinde Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu liderliğinde gerçekleştirildi.

devamı

2010/10/01 - BASIN DAVETİ

Milli Eğitim Bakanlığı, MEB Projeler Koordinasyon Merkezi Başkanlığı ve Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü önderliğinde 16,86 milyon Avro bütçeli ve 36 ay sürecek olan "Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi" projesi, Avrupa Birliği'nin finansal ve UNICEF'in teknik desteği ile yürütülmeye başlamıştır.

devamı

2010/10/01 - Giderek daha çok sayıda gelişmekte olan ülke HIV/AIDS hizmetlerine herkesin erişebileceğini gösteriyor

Giderek daha çok sayıda gelişmekte olan ülke HIV/AIDS hizmetlerine herkesin erişebileceğini gösteriyor

Gelecekteki ilerlemeleri güvence altına almak için kararlılık gerekiyor

devamı

UNICEF Haiti'deki kolera salgınına karşı hemen harekete geçti

PORT-AU-PRINCE, HAİTİ - UNICEF ve ortakları, Haiti'nin merkezi kırsal bölgesi Artibonite'de yakınlarda ortaya çıkan kolera salgını karşısında sahada acil yardım çalışmalarını başlattı.

devamı