Anasayfa > Basın Merkezi > 2010 > Kasım > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (11/2010)

XI. Çocuk Forumu Çocukların Politik Karar Alma Mekanizmalarına Katılımlarının Önemini İrdeliyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi - 26 Kasım 2010 - Türkiye'nin 81 ilinden gelen çocuk hakları savunucusu çocuklar "haklarını" 26 Kasım 2010 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde dile getirdiler. TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen oturuma katılan UNICEF Türkiye Temsilcisi Ayman Abulaban ve milletvekilleri, SHÇEK yetkilileri ve çocuk hakları savunucuları çocukların görüşlerini dinlediler.

devamı

Çocuk Haklarına dair Sözleşme 21 yaşına girdi

NEW YORK - Yirmi bir yıl önce 20 Kasım'da, tüm çocukların haklarının korunması ve yaşama geçirilmesi açısından çok önemli bir kilometre taşı olan Çocuk Haklarına dair Sözleşme Birleşmiş Milletler üyesi ülkelerin imzalarına resmen açılmıştı.

devamı

Kosova Heyeti Türkiye'deki çocuk adalet sistemindeki başarıları yerinde inceliyor...

Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ve UNICEF Ülke Ofisinin ortaklaşa yürüttüğü çalışmaları yerinde incelemek için Kosovo'dan 11 kişilik bir heyet Ankara'da ziyaretlerde bulunuyor. Ülkeler arası işbirliği (Güney-Güney) dahilinde gerçekleşen bu ziyaret, iyi örneklerin paylaşılmasına da önayak oluyor. Çocuk koruma konusunda çalışan tüm kurumları temsil eden heyet üyeleri, Türkiye'de çocuk adalet sistemi reformunu hayata geçiren yetkililerle görüş alışverişinde bulunacaklar.

devamı