Anasayfa > Basın Merkezi > 2010 > Aralık > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (12/2010)

Açıklama: UNICEF Genel Direktörü Anthony Lake'in Uluslararası Engelliler Günü Hakkında Yaptığı Açıklama

NEW YORK - UNICEF, Uluslararası Engelliler Günü dolayısıyla, her çocuğun, özellikle özel ihtiyacı olan çocukların haklarının korunması davasına sahip çıkmamız gerektiğini bir kez daha hatırlatmak ister.

devamı

13-14 Aralık 2010: Çocuklara Yönelik Şiddetin Önlenmesi - Ulusal Eylem Planı için Hazırlık Toplantısı

13 Aralık 2010, Ankara - Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'nun liderliği, UNICEF'in teknik desteği ve şu anda Avrupa Birliği Başkanlığı görevini yürüten Belçika Federal Hükümeti'nin mali katkısı ile 13-14 Aralık 2010 tarihlerinde Çocuklara Yönelik Şiddetin Önlenmesi konulu uluslararası bir toplantı düzenlendi. Toplantı katılımcıları Çocuklara Yönelik Şiddetin Önlenmesi için gereken Ulusal Eylem Planı'nın ilk taslağını hazırladılar.

devamı

UNICEF Bülteni: UNICEF Haberleri

UNICEF Türkiye ofisi olarak bundan böyle sizinle üç ayda bir bu bülteni paylaşıp yaptığımız aktivitelerden sizi haberdar edeceğiz. Bültenimizi okumaktan keyif alacağınızı ve bu bülten sayesinde çocuklar için yaptığımız çalışmalar hakkında daha fazla bilgi edineceğinizi umarız.

devamı

Çocuklara Yönelik Şiddetin Önlenmesi Ulusal Strateji ve Eylem Planı için Hazırlık Toplantısı

13-14 Aralık 2010 - Türkiye Barolar Birliği Litai Konuk Evi, Ankara Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'nun liderliği, UNICEF'in teknik desteği ve şu anda Avrupa Birliği Başkanlığı görevini yürüten Belçika Federal Hükümeti'nin mali katkısı ile 13-14 aralık 2010 tarihlerinde Türkiye Barolar Birliği Litai Konuk Evi'nde Çocuklara Yönelik Şiddetin Önlenmesi konulu bir uluslararası toplantı düzenlenecek.

devamı

Milli Eğitim Bakanlığı Projeler Koordinasyon Merkezi Başkanlığı UNICEF'i ziyaret etti

UNICEF'in teknik desteği, Avrupa Birliği'nin mali katkısı ve Milli Eğitim Bakanlığı liderliğinde yürütülen Okul Öncesi Eğitiminin Güçlendirilmesi Projesi 2010 yılının Mart başlatılmıştı.

devamı

UNICEF Pakistan Çocuk Koruma Sistemini Yerinde İncelemek için Türkiye'ye bir Saha Ziyareti Düzenliyor

UNICEF Pakistan, sel felaketi nedeniyle sayıları giderek artan sokakta yaşayan/çalışan çocukların korunmasi için Türkiye'nin çocuk koruma sistemini yerinde inceleyecek.

devamı

1 Aralık 2010 - ÇOCUKLAR VE HIV/AIDS

UNICEF, tüm çocukların esenliği için, Dünya AİDS günü'nü anarken, çocuk ve gençlerin - özellikle en dezavantajlı ve HIV/AIDS ile mücadele edenlerin karşılaştığı tehlikeyi bir kez daha hatırlatmak ister. Çocuk Haklarına dair Sözleşme, insan olarak çocukların sahip oldukları hakları ortaya koymakta ve ayrıca yaşamlarının bu kritik evresinde - 0 ile 18 yaş arası - ihtiyaç duydukları özel hakları ve koruyucu girişimleri belirlemektedir.

devamı