Anasayfa > Basın Merkezi > 2010 > Eylül > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (9/2010)

2010/09/30 - TBMM'nin 2010-2011 Yasama Yılı İlk Gündemi Çocuk Hakları

30 Eylül 2010, Ankara- Milletvekilleri yeni yasama yılına çocuk haklarını tartışarak giriyor. TBMM'nin resmi açılışına bir gün kala başlayan "Çocuk Haklarının Korunması ve Geliştirilmesinde Parlamento'nun Rolü" konulu çalıştayda, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu UNICEF'in katkıları ile bir araya gelen yabancı parlamenter ve uzmanlar da görüş bildirecekler.

devamı

2010/09/27 - Yeni Yasama Yılının İlk Gündemi Çocuk Hakları!

UNICEF ve TBMM Çocuk Hakları İzleme Komitesi tarafından organize edilen "Çocuk Haklarının Korunması ve Geliştirilmesinde Parlamento'nun Rolü" konulu çalıştay 30 Eylül - 2 Ekim 2010 tarihlerinde TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Toplantı Odası'nda gerçektleştirilecek.

devamı

2010/09/24 - "İlkesel olarak doğru, pratikte de doğru"

Çocuklarına ve torunlarına bu dünyaya hoş geldiniz diyen biri olarak, hastanede yeni doğanların bulundukları bölmede bulunan bebeklere camın ardından bakmanın ne demek olduğunu bilirim; önlerinde, 80 yıllık parlak bir gelecek olan bebekler.

devamı

2010/09/23 - Ortak Basın Açıklaması

Dünya liderleri ve uzmanlar kalkınma yolunda eğitimin önemini vurgulamak için bir araya geldiler NEW YORK - Eğitimin Binyıl Kalkınma Hedeflerine (BKH) ulaşılması yolunda önemini ortaya koymak ve eğitime daha çok önem verilmesinin yollarını araştırmak üzere bir beyin fırtınası gerçekleştirildi. Bu çalışma, dünya liderlerinin BKH yolundaki ilerlemeyi değerlendirmek üzere New York'ta bir araya geldikleri 22 Eylül günü gerçekleşti.

devamı

2010/09/23 - ADB ve UNICEF Çocuklar için Güçlerini Birleştirdi

NEW YORK, 23 Eylül 2010 - Asya Kalkınma Bankası (Asian Development Bank - ADB) ile Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu, bugün imzaladıkları önemli bir anlaşmayla, eşitsizliklere karşı mücadele, yoksulluğu azaltma ve tüm çocuklara yarar sağlayacak eşitlikçi ve sürdürülebilir bir kalkınma adına Asya ve Pasifik bölgesinde güçlerini birleştirdi.

devamı

2010/09/22 - Uzmanlar ve liderler dünyanın en güç durumdaki çocuklarına ulaşma konusunu tartışmak üzere bir araya geliyor

NEW YORK - Dünya Binyıl Kalkınma Hedeflerine (BKH) ulaşmak için çaba gösterirken hiçbir çocuğun geride kalmamasını sağlamanın taşıdığı önem, New York'taki UNICEF merkezinde yapılan panelin konusu oldu. Panel, BM'nin BKH'ye ilişkin üç günlük küresel zirve toplantısı vesilesiyle düzenlendi.

devamı

2010/09/20 - Çocuk ölüm hızı 1990'dan bu yana üçte bir azaldı

NEW YORK - UNICEF tarafından açıklanan BM'nin en yeni beş yaş altı ölüm hızı tahminleri, beşinci doğum yıldönümünü göremeden ölen çocuk sayısının azaltılmasında sürekli bir ilerleme kaydedildiğini ortaya koymaktadır.

devamı

2010/09/07 - Yeni Bir UNICEF Araştırması Çocuklara İlişkin BKH'ye En Dezavantajlı Durumdakilere Odaklanılarak Daha Çabuk Ulaşılabileceğini Gösteriyor

NEW YORK, 7 Eylül 2010 - Bugün açıklanan yeni bir UNICEF araştırmasına göre küresel toplum ilk başta en dezavantajlı durumda olan çocuklara ve topluluklara yatırım yaparak milyonlarca hayatı kurtarabilir. Böyle bir yaklaşım aynı zamanda BKH'ye (Binyıl Kalkınma Hedefleri) doğru yol alınırken giderek artmakta olan eşitsizliklere karşı da bir çare olacaktır.

devamı

2010/09/01 - UNICEF ve Dünya Gıda Programı Başkanlarından Pakistan için Ortak Çağrı

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ve Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı 31 Ağustos tarihinde uluslararası topluma Pakistan'da devam eden sellerin kurbanlarına yardım çağrılarını tekrarladılar.

devamı