Anasayfa > Basın Merkezi > 2012 > Ocak > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (1/2012)

Hiç duymadığınız bir küresel kriz: Bodurluk

Anthony Lake | 31 Ocak 2012 - Çocukların bedenlerini ve beyinlerini etkileyen kronik malnütrisyona bugüne dek pek az önem verildi. Şimdi şöyle bir durum düşünün: Bir mahkeme salonu; sert görünüşlü bir yargıç karşısındaki bebeğe kayıtsızlıkla bakıyor. Ardından onu ölüm veya akranlarından daha kısa yaşama cezasına mahkûm edecek. Gerekçesi ise bu bebeğin bilişsel kapasitesinin daha yetersiz, hastalığa yakalanma ihtimalinin daha büyük, okulda öğrenme, yetişkinlikte işe bir işte çalışıp geçimini sağlama şansının az olmasıdır.

devamı

UNICEF ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Psikososyal Destek Eğitim Programı'na Devam Ediyor

16 Ocak, Ankara - UNICEF ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Psikososyal Destek Eğitim Programı ile sosyal destek uzmanları yetiştirmeye devam ediyor. Ankara'da 2.si gerçekleştirilen 3 günlük eğitim programı ile psikososyal destek uzmanları acil durumlara müdahale ve destek konusunda eğitiliyor.
devamı

Çocuklarla 60 Yıl - UNICEF Balosu'nda ünlüler geçidi yaşandı

5 Ocak 2011, Istanbul - Gecede, Zülfü Livaneli, ünlü Amerikalı ses sanatçısı Amii Stewart ve Ayça Varlıer sahne alırken, UNICEF İyi Niyet Elçileri Ayşe Kulin, Türkan Şoray, Yıldız Kenter, Müjdat Gezen, Gülsin Onay, Kıvanç Tatlıtuğ, Tayfun Talipoğlu, İbrahim Kutluay ev sahipliği yaptılar. Gecede ayrıca İstanbul'un sokaklarını süsleyen STARS OF ISTANBUL Açıkhava Sergisi kapsamındaki yıldızlardan 10 yıldız heykeli, Türkan Şoray'ın yaptığı bir yağlı boya tablo ve "TW STEEL  Kıvanç Tatlıtuğ Special Edition" 1 kadın ve 1 erkek kol saati açık artırmayla satışa sunuldu.

devamı

UNICEF ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü "Yeni Anayasa Çalışmasında Çocuk Görüşü Çalıştayı" düzenliyor

T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve UNICEF Türkiye Ülke Ofisi yeni Anayasa hazırlama sürecinin bir parçası olarak, 1-2 Şubat 2012 tarihlerinde "Yeni Anayasa Çalışmasında Çocuk Görüşü Çalıştayı" düzenliyor.

devamı