Anasayfa > Basın Merkezi > 2012 > Ekim > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (10/2012)

Ekselansları Prenses Mathilde Gençlerle Buluştu

Istanbul, 16 Ekim 2012- Belçika Prensesi Ekselansları Mathilde bugün Uluslararası Genç Liderler Akademisi'ni ziyaret etti. UNICEF Akademi'de Habitat Kalkınma ve Yönetişim Merkezi ile birlikte gençleri geleceğin liderleri olacak şekilde güçlendiren çalışmalar yürütüyor.

Ekselansları Prenses Mathilde, tüm dünyada çocuklar ve gençler için eşit fırsatlar yaratılmasında gençlere yatırım yapılmasının önemini vurguladı. Gençlerin sosyal yeteneklerini ve küresel konulardaki bilgilerini geliştirmek için böyle bir liderlik programının önemine değindi. Ve gençlerin "Sadece geleceğin liderleri değil, bugünün ortaklarıyız" mottosunu çok beğendi.

devamı

Engelli Çocuklar için Küresel Ortaklık Açılış Forumu

14-15 Eylül günleri UNICEF New York'ta gerçekleştirilen Engelli Çocuklar için Küresel Ortaklık Açılış Forumuna 100 kadar kuruluştan 240 temsilci katıldı ve Forum başarılı biçimde tamamlandı. Katılımcılar gelecek yıl başlatacakları somut eylemleri belirlediler. Bu alanlardaki ilerleme raporları ise Türkiye'nin de 8 katılımcı ülkeden biri olduğu Engellilik Üst Düzey Toplantısı sırasında verilecek. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Aylin Çiftçi toplantıda bir sunum yaparak 3 Aralık 2012'de Ankara'da yapılacak "Çocuk Engelliliği Sorununun Ele Alınmasında Engellerin Aşılması" Konferansı için harekete geçilmesi çağrısında bulundu.
devamı

Kız Çocuğuyum Haklarımla Varım!

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü kapsamında "Türkiye'de kız çocuğu olmak ne demek?" diye soruyoruz! Her yaş grubundan cevaplar bekliyoruz.

Cevaplarınızı en fazla 30 saniyelik amatör videolar olarak dunyakizcocuklarigunu@gmail.com adresine e-posta olarak gönderin.

devamı

UNICEF Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla çocuk evliliklerine son verilmesi konusuna odaklandı

"Benim Yaşamım, Benim Hakkım, Çocuk Evliliklerine Son" NEW YORK, 11 Ekim 2012 - İlk kez kutlanacak olan Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla UNICEF ve ortakları hep birlikte çocuk evliliklerine son verilmesi için çaba gösteriyor. Çocuk evlilikleri, bir kız çocuğun yaşamının tüm yönlerini etkileyen temel bir insan hakları ihlalidir.

devamı

EngelSİZlik Hakkında!" Gençler Video Yarışması

Engelli çocuklarla ilgili bir dakikalık video yarışması

Tüm genç film yapımcılarına çağrı!
UNICEF her yıl "Dünya Çocuklarının Durumu" başlıklı bir rapor yayınlamaktadır. Gelecek yılın konusu engelli çocuklardır. Sizin de bu konuda sesinizi duymak isteriz; bunun için bize engellilik durumlarıyla ilgili görüşünüzü yansıtan bir dakika uzunluğunda bir video hazırlayıp gönderin.

devamı