Anasayfa > Basın Merkezi > 2012 > Şubat > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (2/2012)

UNICEF uyarıyor: Kentler çocukların ihtiyaçlarını karşılayamıyor

NEW YORK, 28 Şubat 2012 - UNICEF Dünya Çocuklarının Durumu 2012: Kentsel bir Dünyada Çocuklar başlığını taşıyan raporunda kentleşmenin kentlerde ve kasabalarda yaşayan yüz milyonlarca çocuğu yaşamsal önem taşıyan hizmetlerden yoksun bıraktığı uyarısında bulundu.
devamı

Bakanlar Türkiye'de çocuk dostu bir adalet sistemi için güçlerini birleştiriyor

22.02.2012, ANKARA - Adalet Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Adalet Akademisi başta olmak üzere birçok paydaş kurum, Avrupa Birliği finansmanı ve UNICEF'in teknik desteğiyle yürütülecek olan ve adalet sistemi içinde çocuk haklarının korunmasını güçlendirmeyi amaçlayan 3,15 milyon Euro'luk "Çocuklar için Adalet Projesi" kapsamında güçlerini birleştiriyor.

devamı

UNICEF'in Suriye'deki kanlı olayların ortasında kalan çocuklarla ilgili açıklaması

NEW YORK, 7 Şubat 2012 - Suriye'de neredeyse on bir aydır süren şiddet yüzlerce çocuğun ölümüne ve yaralanmasına yol açmıştır. Ülkeden, çocukların keyfi biçimde tutuklandıklarına, tutukluluk sırasında işkenceye ve cinsel istismara maruz kaldıklarına ilişkin bilgiler gelmektedir. Son birkaç gün içinde gelen haberlere göre hükümet güçlerinin Humus kentindeki sivil mahallelere yönelik ağır bombardımanı ise daha fazla çocuğun acı çekmesine yol açmaktadır.

devamı

Türkiye, UNICEF'in insani yardım faaliyetlerine destek çağrısı yapıyor!

ANKARA, 2 Şubat 2012 - Dünyada 25'ten fazla ülkede yardım faaliyetlerinde bulunan ve bir Birleşmiş Milletler kurumu olan UNICEF'in 2012 yılında gerçekleştireceği insani yardım faaliyetlerine 1.28 milyar dolarlık kaynak sağlamak ve böylece acil durumlarda çocukların güvenliğini garanti altına almak için Türkiye ve UNICEF ile güçlerini birleştiriyor.

devamı

ANAYASAYA ÇOCUK ELİ DEĞECEK

Ankara, 1 Şubat 2012 - Ankara'da düzenlenen "Yeni Anayasa Çalışmasında Çocuk Görüşü Çalıştayı"na Türkiye'nin 81 ilinden biri kız biri erkek 162 çocuk katıldı. Her ili temsilen çalıştaya katılan 11-17 yaş arasındaki çocuklar, iki gün boyunca tartışarak hazırlayacakları önerilerini, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e sunacaklar.
devamı