Anasayfa > Basın Merkezi > 2012 > Nisan > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (4/2012)

23 Nisan Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun!

UNICEF Türkiye'deki tüm çocukların 'Egemenlik ve Çocuk Bayramını' ve TBMM'nin kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Türkiye'de ve tüm dünyada yaşayan tüm çocukların Çocuk Haklarına Dair Sözleşme'nin ana çerçevesini belirlediği yaşama en iyi başlangıç, eğitim, koruma ve katılım haklarının hayata geçirilmesi için çalışmaya devam ediyoruz.

devamı

UNICEF Sahel'de çocukları etkileyen afetler döngüsünün kırılması için hemen harekete geçilmesi çağrısında bulunuyor

N'DJAMENA, Çad, 4 Nisan 2012 - En azından 1 milyon çocuğu riske atan yetersiz beslenme Sahel'de acil durum yaratırken bölgeyi ziyaret etmekte olan UNICEF Genel Direktörü Anthony Lake krizi ve afetler döngüsünü durdurmak için insani yardımların acilen artırılması çağrısında bulundu. UNICEF-Çad, Sağlık Bakanlığı ile birlikte 261 beslenme rehabilitasyon merkezi açmıştır ve önümüzdeki iki ay içinde bu sayıyı iki katına çıkarmayı planlamaktadır. Çad Afrika’da çocuk felci vakalarının en fazla görüldüğü ülkedir ve bu hastalığın yaygınlığı açısından dünyada Pakistan’dan sonra ikinci sıradadır. Ülkede şu sıralarda bir de menenjit salgını görülmektedir.

devamı

Tüm Destekçilerimize Teşekkür Ederiz!

Van depreminden sonra UNICEF'i destekleyerek çocuklarımızın okula dönmesine destek olan tüm bağışçılarımıza en içten teşekkürlerimizi sunarız.
devamı