UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (8/2014)

UNICEF tarihinin en büyük ölçekli yardım sevkiyatını bir ay içinde gerçekleştirecek


Rekor sayıda kriz karşısında çocuklara rekor miktarda acil yardım sevkiyatı


KOPENHAG/CENEVRE/NEW YORK, 26 Ağustos 2014– UNICEF içinde bulunduğumuz Ağustos ayında dünyanın en derin krizlerinde sıkışıp kalan çocuklar için 1.000 metrik ton yaşam kurtarıcı malzeme sevkiyatı gerçekleştirmiştir. Bu, UNICEF tarihinde bir ay içinde gerçekleştirilen en büyük sevkiyattır.  Gönderilen yardım malzemeleri 19 jumbo yük jetini dolduracak kadardır. 

devamı

UNICEF Genel Direktörü Anthony Lake'in İyi Niyet Elçisi Lord Richard Attenborough'nun yaşamıyla ilgili açıklaması

NEW YORK, 25 Ağustos 2014-- " Lord Richard Attenborough’nun ölümüyle dünya yalnızca büyük bir sesi değil büyük bir yüreği de yitirmiştir. Lord Attenborough önemli filmleriyle milyonlarca insanın yaşamına dokunmuş, UNICEF İyi Niyet Elçisi olarak yaptığı ziyaretler ve çalışmalarla sayısız çocuğun yaşamında olumlu değişiklikler gerçekleşmesini sağlamıştır. Kaybı nedeniyle üzüntülerimizi ifade ederken, pek çok hayranıyla birlikte anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.” 
devamı

UNICEF Ebola mücadelesinde hava yoluyla Liberya'ya 68 ton malzeme gönderdi

MONROVIA, Liberya, 23 Ağustos 2014 –UNICEF’in temin ettiği 68 ton sağlık ve hijyen malzemesini taşıyan kargo uçağı Cumartesi sabahı erken saatlerde Monrovia’ya indi. Dünyanın tanık olduğu en amansız Ebola salgını karşısında acilen gerek duyulan yardım malzemeleri böylece yerine ulaşmış oldu. 
devamı

UNICEF Genel Direktörü Anthony Lake: Çocukları ve aileleri korumak için çalışanları koruyun

Dünya İnsani Yardım ve Çalışanları Günü dolayısıyla yapılan açıklama NEW YORK, 19 Ağustos 2014 – “İnsani yardım çalışmalarının doğası çoğu kez tehlikelerle doludur. Bu alanda çalışanlar, yaşam kurtarmak, toplulukları yeniden inşa etmek için zorlu koşullara katlanırlar, yaşamlarını riske atarlar ve çatışma, felaket ve kriz ortamlarına tanıklık ederler.“Bu tür olağanüstü durumlar hem sıklaşmış hem de karmaşık özellikler kazanmıştır. Bunun sonucunda insani yardım alanında çalışanların karşılaştıkları risklerle birlikte aralarında yaşamlarını yitirenlerin sayısı da artmıştır. 

devamı

UNICEF kırılgan bir ateşkes ortamında Gazze'deki çocuklara yönelik destek ve korumayı yaygınlaştırıyor

GAZZE, 16 Ağustos 2014 – Çatışmalara verilen ara Gazze’deki çocuklara insani yardımlar ulaştırılmasında UNICEF’e yardımcı olsa da, yaşamlarını yeniden kurmak için acil desteğe ihtiyacı olan daha yüz binlerce çocuğa ulaşmak için kalıcı barışa gerek var. 
devamı

UNICEF Kuzey Irak'ta insani yardımlarını artırıyor

ERBİL, Irak 12 Ağustos 2014 – Irak’taki insani kriz boyutlanmaya devam ederken UNICEF ve diğer insani yardım kuruluşları, bugün Kürt başkenti Erbil’e sığınmış bulunan 12 bin kadar yerlerinden olmuş Hıristiyan’ın ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra Sincar Dağı’ndaki yerleşimlerinden çıkartılan 30 bin kadar etnik Ezidi azınlığın acil ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çabalarını artırmış bulunuyor.
devamı

UNICEF Genel Direktörü Anthony Lake'in Dünya Emzirme Haftası 2014 dolayısıyla ilettiği mektup

"Çocukların yaşama en iyi başlangıcı yapmaları emzirmeyle başlar. Emzirme, daha sağlıklı çocuklar, daha güçlü aileler ve sürdürülebilir bir büyüme ye destek için elimizde olan en basit, en akıllıca ve en maliyeti etkin yollardan biridir."Dünya Emzirme Haftası, anne sütüyle beslemenin çocukların yaşamındaki rolünü ve emzirmeyi küresel, ülkesel ve topluluklar düzeyinde yaygınlaştırmanın kritik önemini vurgulamaktadır. Bu yılki kutlamanın teması olan “Emzirme: Yaşam için bir Gol”, emzirme ile Binyılın Kalkınma Hedeflerine (BKH) ulaşılması arasındaki hayati bağlantıyı vurgulamaktadır. 

devamı