Anasayfa > Basın Merkezi > 2014 > Temmuz > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (7/2014)

UNICEF'in Gazze ve İsrail açıklaması: "Zulüm olağan hale geldi"


UNICEF Genel Direktörü Anthony Lake’in Açıklaması

NEW YORK, 30 Temmuz 2014- “Gazze’de bir okul daha ateş altında kaldı. Çocukların Çatışmalarda öldürülmesi ve zulüm olağan hale geldi” 

“Gazze’de çocuklar 23 gündür korku ve çaresizlik içinde yaşıyor. Su kaynakları kurudu, kanalizasyon sokakları bastı, sağlık çalışanları sınırlı elektrik ve yetersiz tıbbi malzemeye rağmen hayatları kurtarmaya çalışıyor. Çatışmanın başından beri en az 245 çocuk hayatını kaybetti.

“İsrail’de de 23 gündür çocuklar büyük küçük ayrımı gözetmeyen, evlerine ve mahallerine yöneltilen şiddete maruz kalıyor.  

“Eğer yetişkinler çocukları koruma sorumluluğunu yerine getirmeyeceklerse, bu çocuklar ve içinde yaşadıkları toplum için ne umut edilebilir? Ve bu çocuklar büyüdüklerinde yetişkinlerden hangi davranış biçimini öğrenmiş olacaklar?

“Çocuklar için bu çatışmanın tüm tarafları kendilerine gelmeli. İnsani yardım çalışanlarının görevlerini yapmalarına izin vermeli. Daha fazla masum insan ve özellikle de gençler kaybedilmeden saldırıları durdurma kararı almalı. 


UNICEF Hakkında

UNICEF her çalışmasında çocukların haklarını ve iyiliğini gözetmektedir. Ortaklarımızla birlikte 190’dan fazla ülkede ve bölgede yürüttüğümüz çalışmalarda bu taahhüdü pratik işlere dönüştürüyoruz. Özel çabalarımız, nerede olurlarsa olsunlar tüm çocukların yararını gözeterek en güç durumdaki ve dışlanmış çocuklara ulaşmaya yoğunlaştırıyoruz. UNICEF ve çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için: www.unicef.org. 

Bizi Twitter ve Facebook’tan izleyin. 
Multimedya içeriği için: http://weshare.unicef.org/MediaResources
 
Daha fazla bilgi için:

Catherine Weibel, UNICEF Jerusalem, Tel: + 972 54 77 87 604, cweibel@unicef.org
Juliette Touma, UNICEF Amman, Tel: +962-79-826-34-37, jtouma@unicef.org
Najwa Mekki, UNICEF New York, Tel: +1 212 326 7448, Cep: +1917 209 1804, nmekki@unicef.org
Sema Hosta, UNICEF Türkiye İletişim Bölüm Başkanı, Tel: +90 312 4541000 shosta@unicef.org