Anasayfa > Basın Merkezi > 2014 > Eylül > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (9/2014)

UNICEF Genel Direktörü Anthony Lake'in ABD Hükümeti'nin Ebola önleme ve tedavi çalışmalarına destek açıklamasıyla ilgili görüşü


NEW YORK, 16 Eylül 2014- “Bu açıklama, ebola tehdidi altındaki Batı Afrika, özellikle Liberya için son derece sevindirici bir haberdir. Böylesine hızla tırmanan bir acil durum gerçekten yoğun, acil ve küresel ölçekte yanıtlar gerektirir.  “UNICEF olarak, topluluk düzeyinde bir bakım/tedavi kampanyasına odaklanan Amerikan çabasını memnuniyetle karşılıyoruz. Böylelikle Liberya’daki her topluluğa ulaşılabilecek, büyük bir ihtiyaç halinde olan daha geniş Ebola tedavi birimleri oluşturulabilecektir.
 
“Bu kritik zamanda çabalarımızı buluşturup bir araya getirme umuduyla.” 

###

UNICEF Hakkında
UNICEF her çalışmasında çocukların haklarını ve iyiliğini gözetmektedir. Ortaklarımızla birlikte 190’dan fazla ülkede ve bölgede yürüttüğümüz çalışmalarda bu taahhüdü pratik işlere dönüştürüyoruz. Özel çabalarımız, nerede olurlarsa olsunlar tüm çocukların yararını gözeterek en güç durumdaki ve dışlanmış çocuklara ulaşmaya yoğunlaştırıyoruz. UNICEF ve çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için: www.unicef.org.
UNICEF ve çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için: www.unicef.org
 
Ebola etkisi altındaki ülkelerden fotoğraf ve video indirmek için: http://uni.cf/1xZAb39
 
Bizi Twitterve Facebook’tanizleyin.

Daha fazla bilgi için:
Najwa Mekki, UNICEF New York, nmekki@unicef.org+ 1 917 209 1804