Anasayfa > Basın Merkezi > 2007 > Nisan > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (4/2007)

2007/04/12 - + Okul Ekliyoruz! UNICEF ve NTV'den kampanya


Ankara, 12 Nisan 2007 Haydi Kızlar Okula! kampanyası kapsamında Türk halkının yapacağı bağışlarla UNICEF ve NTV Türkiye'nin her yanına 10 bin çocuğun gideceği 100 ek okul yapmayı hedefliyor. Tüm operatörlerden cep telefonuyla 3005'e boş SMS gönderin. Her mesajınız kampanyaya 5 YTL katkı sağlayacak.
+ Okul Ekliyoruz kampanyası için manşet uygulaması
Türk halkının içten yardımlarıyla UNICEF ve NTV 100 ek okul yapmayı hedefliyor.
© UNICEF Türkiye 2007
Türk Telekom logosu
+ Okul Ekliyoruz! kampanyasının
ilk sponsoru Türk Telekom’dur.

Türkiye’nin çok acil okul ihtiyacı var. UNICEF, en hızlı ve ucuz çözümün prefabrike derslik olduğunu söylüyor; NTV destekliyor. Türk halkının yapacağı bağışlarla UNICEF ve NTV Türkiye’nin her yanına 10 bin çocuğun gideceği 100 ek okul yapmayı hedefliyor.

Kampanya’ya Sen de Katıl

Kampanyaya katılmak çok kolay. Hemen tüm operatörlerden cep telefonuyla 3005’e boş SMS gönderilmesi yeterli. Her mesaj kampanyaya 5 YTL katkı sağlayacak.

Daha büyük bağış yapmak isteyenler için banka hesap numaraları:

  • Türkiye İş Bankası, Ankara, Çankaya şubesi 500;
  • ve Garanti Bankası, Ankara, Çankaya şubesi 629 00 00.

23 Nisan’da NTV’de Özel Yayın

NTV ve UNICEF, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, günü gün boyu sürecek bir yayınla okul yapımı için bağış kampanyası düzenliyor. Okul Ekliyoruz! kampanyasında SMS ve banka hesabı yoluyla hem vatandaşlardan hem de Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden ve hayırseverlerinden bağış toplanacak.

Gündüz kuşağında NTV stüdyosundan sürecek yayında ünlüler ve yetenekli çocuklar yer alacak. Canlı bağlantılar, yarışmalar, performanslarla gün boyu kampanya için bağış toplanacak.

Çocuklar için Şarkı Söylemek Lazım

Kampanyanın en önemli kısmı ve finali ise Med Yapım’la beraber gerçekleştirilecek Çocuklar İçin Şarkı Söylemek Lazım yarışması olacak. Kampanyaya bağış sağlamak için yapılacak programda bu kez ünlü isimler, çocuklarla birlikte şarkı söyleyecek. Türkiye’nin ünlü sesleri yetenekli çocuklarla beraber sahne alacak ve elde edilen tüm gelir yine UNICEF’e aktarılacak.

Ünlüler bu defa Türkiye’nin aydınlık geleceği için çocuklarla beraber şarkı söyleyecek. Yapılan tüm bağışlar eğitim için kullanılacak ve daha iyi bir Türkiye’ye hizmet edecek.