Anasayfa > Basın Merkezi > 2011 > Şubat > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (2/2011)

1 Eylül- 30 Kasım 2011 tarihleri arasında istanbul'un Yıldızları Çocuklar için parlıyor


Stars of İstanbul, UNICEF Türkiye yararına düzenlenen Türkiye'nin en büyük çok amaçlı açıkhava sanat etkinliği olup, çocuklara parlak bir gelecek sağlamanın yanında birçok amaca hizmet eden bir sosyal sorumluluk projesidir. İstanbul'da sadece bir kere düzenlenecek ve 1 EYLÜL - 30 KASIM tarihleri arasında üç ay sürecek olan Stars of İstanbul, iş dünyası ile yaratıcı endüstriyi buluşturuyor.

Üç boyutlu dev yıldızlar üzerinde kentin kültüründen ve binlerce yıllık tarihinden esinlenen grafik ve artistik uygulamalar, çok geniş kitlelere ulaşırak İstanbul'u neşelendirip, renklendirirken birçok çocuğun geleceğini parlatır.

İstanbul'un en önemli noktaları Stars of İstanbul'a ev sahipliği yapar. 

Stars of İstanbul'un eserleri kamusal alanlarda sergilenir. Genellikle sokaklarda, caddelerde, meydanlarda, alışveriş merkezlerinde; belki bir vitrinde karşımıza çıkar, dikkatimizi çeker. 

Değerli bir hedefe daha çok değer katmak

Çocukların geleceği için ortak kalıcı bir eser oluşmasına aracı olur.

Stars of İstanbul ülkemizin yaratıcı potansiyelinin ortaya çıkarılmasına katkıda bulunur.

Çok sayıda farklı sektörün birlikteliğini sağlayarak; ortak hareketin yaratıcılığı nasıl tetiklediğini sergiler.

Sanatın halkla buluşmasını, halkın sanatla iç içe olmasını sağlar.

Sanatçının dünyasını ve yeteneğini milyonlarca izleyiciyle buluşturur.

Kente renk ve estetik katar.

Marka bilinirliğini çarpıcı bir yoldan yaşatır.

Farklı yöntemlerle markanın geniş kitlelere ulaşmasına katkıda bulunur. 

Sosyal sorumluluk bilincini pekiştirir, farkındalığı sağlar.

Sergi sonrasında UNICEF Türkiye yararına uluslararası bir müzayedeyle yardım elini uzatır. 


 

AMAÇ

İstanbul'da, UNICEF Türkiye için, "çocukların geleceği parlasın" hareketine dikkat çekecek geniş çaplı sokak sergisi düzenlemek, bir ilki gerçekleştirmek. Katılımcıların katkılarıyla sanat ve sanatçıyı halkla bir araya getirerek onların yaratıcılıklarını, yeteneklerini milyonlarla buluşturmak. İstanbul'u yüzlerce yıldızla donatarak ülkemizin zenginliğini ve yaratıcı potansiyelini ortaya çıkartmak. UNICEF Türkiye projeleri için yüksek çapta gelir sağlamak.
VİZYON

Şehri güzelleştirerek, sanatın sokağa nasıl taşınabileceğini iyi bir örnekle sunmak. Olabildiğince heyecan verici, eğlenceli ve herkesi kapsayacak şekilde gerçekleşmesini sağlayarak, organizasyonun tüm Türkiye hatta yurtdışında da duyulmasını ve diğer dünya şehirlerinde düzenlenmesini sağlayarak global bir organizasyon başlatmak. Katılımın ve yaratıcılığın üst düzeylerde olmasını sağlayarak güçlü ve etkili bir organizasyon düzenlemek.İş dünyası, okullar ve şahıslar gibi sergide yer almak isteyen herkes, yıldız heykelini canlandırıp 3 ay boyunca himayesi altına alarak yıldızların parlamasını sağlarken sergiye maddi manevi katkıda bulunabilirler. 

1 Eylül – 30 Kasım 2011 

Bilgi için: 
www.starsofistanbul.com
bilgi@starsofistanbul.com
+90 212 252 2995/96 

Kitle iletişimde özgün bir mecra olan Stars of İstanbul özel alanları kaldırıp sokaklara çıkmanın fırsatını sunuyor. 

Açıkhava sergileri, geniş kitlelere ulaşmanın en güçlü platformlarından biri. Siz de, sizi temsil eden temanızı ve mesajınızı, yaratıcılık ve sanatla birleştirip milyonlara sunun. Stars of İstanbul'da yıldız olarak yerinizi alın, yapabileceğiniz en "havalı" şeyi yapın.