Anasayfa > Basın Merkezi > 2011 > Mart > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (3/2011)

Eskişehir'e İki Yeni Anaokulu


UNICEF Türkiye Milli Komitesi'nin desteği ve iki değerli bağışçı, Cemal Ererdi ve Mualla Edgü'nün sayesinde Eskişehirli çocukların iki anaokulu daha var. Anaokullarının açılış töreni UNICEF Türkiye Milli Komitesi Başkanı Prof. Dr. Talat Halman, UNICEF İyi Niyet Elçisi Türkan Şoray, UNICEF Turkiye Temsilcisi Dr. Ayman Abulaban, Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürü Funda Kocabıyık'ın da katılımlarıyla gerçekleşti.

cemal ererdi

Cemal Ererdi UNICEF Türkiye Milli Komitesi ile temasa geçip Türkiye’deki çocuklar için bağış yapma isteğini vurgulamış, UNICEF ise Milli Eğitim Bakanlığı ile koordinasyonu gerçekleştirerek Cemal Ererdi’nin bu isteğinin hayata geçmesini sağlamıştır. Anaokulu açılış töreninde Cemal Ererdi “Bu bağışı ilk yaptığımda bunun sadece okulun iç donanımı için olduğunu düşünmüştüm. Ancak buraya gelip görünce fark ettim ki bu bağış donanımdan çok daha fazlasını sağlamış. Benim bağışım aynı zamanda çocukların oyunları, aldıkları eğitim ve gözlerindeki mutluluk,” diyerek duygularını ifade etti.

Mualla Edgü

Eskişehir’de açılan ikinci okul ise eski bir UNICEF destekçisi olan Mualla Edgü’nün ablasının adını verdiği Lamia Dayaç Anaokulu. Mualla Edgü okulda düzenlenen törende yaptığı duygusal konuşmada, “ablam bu anaokulu ve çocukları görebilse çok mutlu olurdu. Umuyorum ki ablamın adı ve hatırası bu çocuklar sayesinde sonsuza dek yaşayacak,” dedi.

 Ã?ocuklar