Anasayfa > Basın Merkezi > 2011 > Aralık > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (12/2011)

UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi Türkan Şoray Van'da moral verdi


İyi Niyet Elçimiz Türkan Şoray, kızı Yağmur ve UNICEF ekibi ile birlikte geçtiğimiz cuma günü Van'daydı. Çadırkentleri ziyaret etmenin yanı sıra, UNICEF tarafından eğitimin devamı için oluşturulan konteyner okulları ziyaret etti.

Eğitim, doğal felaketlerin ardından, hayatın normalleşmesinde çok önemli bir role sahip. UNICEF Van’da çocukların okullarına kavuşmalarına destek oluyor. UNICEF, ilk aşamada okulları yıkılmış öğrenciler için konteyner okullar yapıyor.

Lütfen UNICEF’i desteklemeye devam edin. Buna ihtiyacımız var.

türkan Å?oray

Van, UNICEF’in Türkiye’de uzun yıllardır yürüttüğü eğitim çalışmalarında ön planda olmuş illerdendir; İlköğretimin 8 yıla çıkarılışında Van’ın ilçelerinde ek derslikler eklenmiş, “Haydi Kızlar Okula” kampanyasında öncelikle üzerinde durulan illerden birisi olmuştur. Van, ayrıca bu yıl UNICEF’in teknik desteği ile yürütülmekte olan ‘Okul Öncesi Eğitiminin Güçlendirilmesi’ projesinde yer alan 10 pilot ilden biridir. 

Kamu yararına çalışan dernek statüsünde olan UNICEF Türkiye Milli Komitesi’ne bağışlarınız, vergi indirimi kapsamındadır.

türkan Å?oray

Bağışta bulunmak için: tıklayın