Anasayfa > Basın Merkezi > 2015 > Ekim > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (10/2015)

UNICEF'in mülteciler için yaptığı çağrı üzerine MTV yaşamsal önemdeki yardımların toplanması ve farkındalık yaratılması çalışmalarına yardımcı oluyor


MİLANO, 25 Ekim 2015 – MTV, bugün Milano’da gerçekleştirilen ve tüm dünyada milyonlarca izleyiciye ulaşan 2015 MTV Avrupa Müzik Ödülleri töreninde UNICEF’in Mülteci Krizinde Yardım Çağrısına desteğini açıkladı.

Her yıl gerçekleştirilen etkinlik sırasında MTV’nin tüm dünyadaki izleyicilerine, bir araya gelerek UNICEF’in çocuk mülteci ve göçmenleri destekleyen çalışmaları için gerekli kaynakların toplanmasına yardımcı olmaları çağrısında bulunuldu. Bugün üçte biri çocuk ve kadın olmak üzere 644.000 kişi Avrupa’da mülteci konumundadır.

Kış mevsimi yaklaşırken, Avrupa’da yollarına devam eden ya da evlerinde ve komşu bölgelerinde şiddet yüzünden yerlerinden olan mültecilerin acilen yardıma ihtiyacı var. 

UNICEF, akla sığmayacak şiddet olaylarına tanık olan ve korku içinde yaşayan mülteci çocuklara ve ailelere temel koruma, sağlık, temiz içme suyu, yeterli yiyecek ve eğitim gibi yardım ve hizmetleri sağlamaya çalışmaktadır.

Pharrell Williams, konuya ilişkin farkındalık yaratmak, insanları harekete geçirmek ve bugünkü mülteci krizi karşısında gerekli yardımları sağlamak üzere Milano’daki 2015 Avrupa Müzik ödülleri etkinliği sırasında “Özgürlük” parçasını söylüyor.

Avrupa’daki mülteci ve göçmen kriziyle ilgili çalışmalarda UNICEF Özel Koordinatörü olarak görev yapan Marie Pierre Poirier’nin konuya ilişkin görüşleri şöyle:   “UNICEF, başta en küçük yaştakileri ve en güç durumdakileri olmak üzere dikkatlerin mültecilerin ve göçmenlerin çektikleri acılar üzerinde toplanmasına yönelik çabalarda MTV ile ortaklık yapmaktan büyük memnuniyet duymaktadır. Kış gelip çattı ve insanlar bizim acil korumamıza, yardımlarımıza muhtaç. MTV özgürlük girişimi, bir an için bile olsa bir araya geldiklerinde dünyadaki gençlerin gücünün çocuklar açısından, çatışmalardan ve yoksulluktan kaçıp umut ve daha iyi bir gelecek peşine düşen herkes açısından nasıl bir fark yaratacağını ortaya koyabilir.”

http://support.unicef.org/mtv
 kanalından yapılacak tüm yardımlar doğrudan doğruya UNICEF’in Avrupa’daki mülteci çocuklar ve aileler için yaptığı çalışmalarda kullanılacaktır.


###

Editörlere Not:

UNICEF Hakkında
UNICEF her çalışmasında çocukların haklarını ve iyiliğini gözetmektedir. Ortaklarımızla birlikte 190’dan fazla ülkede ve bölgede yürüttüğümüz çalışmalarda bu taahhüdü pratik işlere dönüştürüyoruz. Özel çabalarımız, nerede olurlarsa olsunlar tüm çocukların yararını gözeterek en güç durumdaki ve dışlanmış çocuklara ulaşmaya yoğunlaştırıyoruz.
UNICEF ve çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için: www.unicef.org.

Bizi Twitter ve Facebook’tan izleyin.

Daha fazla bilgi için:
Sarah Crowe, UNICEF Cenevre, Cep: + 1 646 209 1590, scrowe@unicef.org 
Georgina Thompson, UNICEF New York, Cep: + 1 917 238 1559, gthompson@unicef.org