Anasayfa > Basın Merkezi > 2016 > Şubat > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (2/2016)

UNICEF Genel Direktörü Anthony Lake'in Suriye'de Ateşkes Anlaşması ile ilgili Açıklaması


New York, 22 Şubat: Bugünkü ateşkes anlaşması, beş yıl süren acımasız çatışmaların ardından Suriyeli çocuklar için iyi bir haberdir.  UNICEF bu diplomatik süreci memnuniyetle karşılamaktadır. 

Şimdi, buna uygun hareket etmenin zamanıdır; şiddeti ve yıkımı sona erdirecek bir hareket... Çatışmanın tüm tarafları,  çocukların ve ailelerin büyük ihtiyaç duydukları yiyecek, su, aşı ve tıbbi malzeme dâhil insani yardımlara sınırsız ve koşulsuz biçimde ulaşabilmesi için harekete geçmelidir. Çocukların, okullarına ve normal yaşama dönebilmeleri için harekete geçilmelidir.

Ateşkes, uygulanması durumunda, bunca süredir bunca acıya katlanan bir ülkede onarıma başlanması, Suriye’nin geleceği olan çocuklara ulaşılması için bir fırsat anlamına gelmektedir

UNICEF Hakkında

UNICEF her çalışmasında çocukların haklarını ve iyiliğini gözetmektedir. Ortaklarımızla birlikte 190’dan fazla ülkede ve bölgede yürüttüğümüz çalışmalarda bu taahhüdü pratik işlere dönüştürüyoruz. Özel çabalarımız, nerede olurlarsa olsunlar tüm çocukların yararını gözeterek en güç durumdaki ve dışlanmış çocuklara ulaşmaya yoğunlaştırıyoruz.

UNICEF ve çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için: www.unicef.org.

Bizi Twitter ve Facebook’tan izleyin
 
Daha fazla bilgi için:
John Budd, +1 (917)909-9542 jbudd@unicef.org
Juliette Touma +962 79 867 4628 jtouma@unicef.org
Kieran Dwyer +963 (0) 992 89 28 47 kdwyer@unicef.org